yetkili 1 Yorum

Eşi Almanya’da olan, Alman vatandaşı ya da Almanya’da oturma izni olan TC vatandaşları Almanya aile birleşimi vizesi için başvuruda bulunmaktadır. Aile birleşimi için gerekli belgeler diğer vize işlerimdi için gerekli belgelerden farklıdır. Almanya aile birleşimi vizesi için istenen belgelerin asılları ve her belgenin ikişer nüshası başvuru esnasında konsolosluğa verilmelidir.

Aile Birleşimi İçin Hazırlanması Gereken Evraklar

Başvuru formu: Aile birleşimi vizesi için yapılacak başvurularda kullanılacak başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olması gerekir. Başvuru formu 2 nüsha olarak hazırlanmalı ve ıslak imzalı olmalıdır.

Biometrik fotoğraf: 3 adet, 3,5×4,5 cm ölçülerinde vize başvurusu yapan kişinin son 3 ayda çektirmiş olduğu ve herhangi bir vize başvurusunda kullanılmamış biometrik fotoğraf.

Pasaport: Almanya aile birleşimi vizesi için yapılan başvurularda da son 10 yıl içinde çıkarılmış ve Almanya seyahatinin dönüşünden itibaren en az 3 ay daha geçerlilik süresi olan bir pasaport ile vize başvurusu yapılmalıdır. Vizenin pasaporta basılması için yan yana iki boş sayfanın bulunması gerekir.

Nüfus cüzdanı fotokopisi ve tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği: Aile birleşimi vizesi başvurusu için kullanımda olan nüfus cüzdanının fotokopisi başvuru evrakları arasında yer almalıdır. Kişinin aile ve ikamet bilgilerini içeren güncel tarihli tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği de alınmalıdır.

Doğum belgesi: Önceden Türk vatandaşlığı olmayan Alman vatandaşı eşin doğum belgesi başvuruda istenmektedir.

Boşanma ilanı: Dana önce evlilik yapan ve ayrılmış kişiler için boşanma kararı ve ilanının başvuru esnasında verilmesi gerekir. Bu belgelerin Almanca tercümesinin yapılarak hazırlanması zorunludur.

Almanca belgesi: Vize başvurusunda bulunan kişinin Almanca bildiğine dair belgeler başvuruda gereklidir. Goethe Enstitüsü  veya Avusturya Dil Diploması belgeleri ile yeterlilik kanıtlanabilir.

Eşlere ait ait uluslararası doğum kayıt örneği: Eşlere ait uluslararası evlenme ehliyet belgesi başvuruda gereklidir. Almanya evlendirme dairesinden alınan evlilik kaydı belgesi de bu durumlarda kullanılmaktadır.

Almanya’da Yaşayan Eşin Belgeleri: Almaya’da yaşayan eşin Alman pasaportu, kimlik kartı fotokopisi ve oturma izni aile vizesi başvurularında bulundurulması gereken evraklardır.

Başvuru Sürecinde İhtiyaç Duyulanlar

Aile birleşimi için yapılan başvurularda belgelerin eksiksiz ve hatasız olması önemlidir. İstenen yeterliliklerin sağlanması, belgelerin gerçeği yansıtır şekilde olup olmadığı mutlaka kontrol edilir. Bu süreçte Almanya Konsolosluğu başvuru belgelerinin Almanca tercüme edilmiş halini talep edebilir. Tüm belgelerin orijinalleri ile birlikte fotokopilerinin de evraklar arasında bulunması gerekir. Sürecin dikkatli bir şekilde takip edilmesi, formların eksiksiz bir şekilde doldurulması için evize.com.tr’nin hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Her gün onlarca başarılı vize başvurusunun gizli kahramanları olan ekibimizin yönlendirmeleri ile işlemlerinizi kısa sürede ve zaman kaybetmeden tamamlayabilirsiniz.

Detaylı evrak listesi için altta ki bağlantıya tıklayın. (eş ve çocuk üzerinden başvuru için gerekli evraklar)

Almanya aile birleşimi için gerekli evraklar

— One Comment —

  1. 30.09.2016 TARIHINDE ISTANBUL ALMAN KONSOLOSLUGUNA BUTUN EVRAKLARIMI VERMEME RAGMEN BIR CEVAP ALAMADIN BIRDE OGLUM OLDU BUNUNDA EVRAKLARI VERILECEK SIZLERDEN BIR RANDEVU ALMANIZI RICA EDIYORUM ADI İLDAN BAYAR AILE BIRLESIMI SELAM VE SAYGILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir