Almanya Aile Birleşimi Vizesi Gerekli Evraklar

Almanya aile birleşimi vizesi, Almanya ülkesinde yaşayan eşinizin veya cocuğunuzun yanına kalıcı olarak gitmek veya Almanya’da yaşıyor iseniz Türkiye’de bulunan reşit olmayan çocuğunuzu yanınıza aldırmak için yada evlilik amaçlı Almanya konsolosluğuna yapılan oturum amaçlı vize başvurusudur. Başvuruda bulunabilmek için gelir durumunuzun geçiminizi sağlayabilecek miktarda olması gerekmektedir.  Gelir durumunuzun yeterli olup olmayacağını Almanya’da ki en yakın yabancılar şubesine giderek öğrenebilirsiniz.

Almanca dil şartı?

Ayrıca istenen diğer bir zorunluluk ise Almanya’ya yerleşecek kişi eşinin yanına gidiyor ise basit düzeyde Almanca bilmesi gerekmektedir. Bunu Goethe enstitüsü sınavlarına girip sınavı kazandığına dair alacağı almanca A1 sertifikası ile ispatlayabilir veya dil bilmiyor ise kursa gidip öğrenmeli ve bu sınava girip belgeyi almalıdır. Dil bilgisi zorunludur ancak Almanya’da yaşayan çocuğunun yanına gidecek olanlar için zorunlu değildir.

Dikkat etmeniz gereken bilgiler;

  • Başvurunuzu yapmadan önce mutlaka gerekli evraklarla ilgili bu konuda profesyonel olan şirketimizden gerekli desteği alınız.
  • Evlilik akdini gerçekleştireceğiniz kişi ile aranızda yaş farkı çok ise sahte evlilik olarak algılanmaması için almanca dilinde güzel bir dilekçe hazırlayın.
  • Almanya’da ki gelir durumuzun müsaitliğini kontrol edin.
  • Akraba evliliği ise durumunuzu net bir şekilde açıklayıcı olarak belirtin.
  • Amacınızı asla Almanya’da çalışma amaçlı olarak göstermeyin. Bu hatayı yapanlarda oluyor malasef.

Başvurunuzun sonuclanması biraz zaman alabilir. Bu gibi durumlarda konsolosluğu sürekli aramak yerine size cevap gelmesini beklemeniz en mantıklısıdır. Eksik bilgi var ise zaten konsolosluk size ulaşacaktır. Almanya ile birleşimi randevusu için iletişim kurun.

Gerekli evraklar listesinden kendinize uygun olanı seçiniz.