yetkili 8 yorum

Vize Sürecinin Merak Edilen Sorusu: Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya vizesi başvurularının ne kadar sürede sonuçlanacağı her zaman merak konusudur. Özellikle halk arasında Almanya vizesi almanın zorluklarına dair anlatılan efsaneler vize sürecinde stres yaşanmasına sebep olmaktadır. Vize başvurularının türüne ve süresine göre başvuruların cevaplanmasında farklılıklar vardır. Aile birleşimi için yapılan başvurular ile turistik amaçlı geziler için yapılan başvuruların incelenmesi ve yanıtlanması benzer süreçlerden geçmediğinden dolayı farklılıklar ortaya çıkmaktadır.

Almanya Vizesi Bekleme Süresi

C tipi ya da Schengen Vizesi olarak bilinen, 180 günlük dönemde en fazla 90 gün için Almanya’da ikamet izni veren vizeler farklı amaçlar için alınmaktadır. Bu vize başvurularında genel talepler turistik, sosyal ya da ailevi nedenlerden oluşmaktadır. Bu tür vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama olarak 15 gündür. Almanya Konsolosluğu tarafından yapılan açıklamalara göre vize başvurularını değerlendirmek için beklenmesi gereken süre 30 gündür. Başvurular genellikle bu süreden çok daha kısa bir zaman diliminde sonuçlanır ancak bekleme süresi konsolosluk kararı ile 30 gün olarak belirlenmiştir.

Almanya’ya yapılacak iş gezileri, fuar katılımları ve kültürel faaliyetlerde de C tipi ya da Schengen Vizesi olarak bilinen kısa süreli vizeye başvuruda bulunmak gerekir. Bu tür durumlarda davetiye, fuar ya da etkinlik takvimi başvuru evrakları arasında yer aldığından dolayı bekleme süresi 3 ila 7 iş günü arasında değişmektedir.

Almanya Vizesi İçin Ne Zaman Başvurmak Gerekir?

Vize başvurusunun erkenden yapılmış olması yolculuğun garantiye alınacağı anlamına gelir. Başvuruyu erken yaparak vizenizin erken başlayacağını düşünmenize gerek yoktur. Vize başvurusunda belirttiğiniz tarihler arasında vizeniz geçerli olur. Almanya vizesi için başvuru yapma süresi sınırlandırılmıştır. Yolculuğa çıkış tarihinden en fazla 90 gün önce vize başvurusu yapılabilmektedir. Vize başvurusunu erken yaparak vizenizi erken almanın avantajları vardır. Özellikle uçak bileti ve otel rezervasyonunuzu sahip olduğunuz süreçte ekonomik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurunuzun kesin bir şekilde olumlu sonuçlanması için başvuru sürecinde tüm püf noktaları eksiksiz bir şekilde halletmeniz gerekir. Bu noktada yüzlerce olumlu vize onayı ile başarısını kanıtlamış evize.com.tr aracılığı ile vize başvurularınızı garanti altına alabilirsiniz.

— 8 Comments —

  1. Açık bir stilde verilen bilgi için teşekkür ederim.

    Ben 82 iki yaşında emekli bir kadının. Sağlığım açısından seyahat etme konusunda tıbbi bir engelim yoktur. Yetişkin kızım ve 11 yaşındaki torunum ile birlikte, okulun bahar tatilinden yararlanarak (tarihi henüz bilmiyorum ama Nisan-Mayıs gibi anımsıyorum) yaklaşık dört-beş günlüğüne Bonn ve Cologne kentlerine gezi yapmayı planlıyoruz. Tercihan dört yıldızlı bir otelde konaklamayı düşünüyoruz. Henüz otelimizi seçmedik.

  2. ben alman vatandasiyim turkiyede evlendim pasaport islemlerimi yaptim vize islemleri icin yapmam gerekenler nelerdir

  3. meraba lutfen bana yardim edebilirmisiniz ben almanyada yasiyorum esim turkiyede 3 sene once evlendik ben almanyada dogum yaptim esim bir ay once evraklari ankaraya verdi ama ankara hala evraklari buraya gondermedi bu sure ne kadar suruyo neden bir ses cikmiyo yardimci olursaniz cok sevinirim

  4. Merhabalar,
    Ben bu gün İstanbul Almanya Başkonsolosluğuna Aile Birleşimi başvurusunda bulundum. Sizce sonuçlanması 60 günü geçer mi?

  5. Merhaba ben Fatoş aslan ben 5aralik 2016 da bize başvurusu nda bulundum ama olumlu veya olumsuz cevap gelmedi yardımcı olursanız çok sevinirim aile bileşimine yönelik vize

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir