yetkili Yorum yapılmamış

Almanya vizesi için yapılan başvurularda ödemelerin nakit ve Avro cinsinden yapılması zorunludur. Almanya vizesi için seyahat süresine ve nedenine bağlı olarak belirlenmiş farklı alternatifler bulunmaktadır. A, C ve D tipi vizeler farklı kullanım amaçları ile kişilere verilmektedir. Bu vizelerin harç ve sağlık sigortası miktarlarında da farklılıklar ortaya çıkabilmektedir.

Schengen Vizesi Harcı

Schengen vizesi yani C tipi vize sosyal ve kültürel amaçlı ya da iş gezilerinde verilen vizedir. Almanya Schengen vizesi harcı 60 Avro olarak belirlenmiştir. C tipi vize başvurusundan bulunan 12 yaş altı çocuklardan vize harcı alınmamaktadır. Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Cape Verde, Ermenistan, Gürcistan, Karadağ, Makedonya, Moldavya, Rusya, Sırbistan ve Ukrayna için vize kolaylığı ile birlikte bu ülke vatandaşlarına Almanya vize ücreti ile ilgili istisnalar uygulanmaktadır. Bu ülke vatandaşları için harç miktarı başvuru sonrasında “Vize Bölümü” tarafından belirlenmektedir. Schengen vizesi için ödediğiniz harç karşılığında size geri gönderilen pasaportla beraber bir makbuz alırsınız. Harc ücretinin yanı sıra gidiş amacınıza ve yaşa göre. hizmet bedeli, başvuru ücreti, seyahat sağlık sigortası(8 -ile 96 Euro arasında değişmektedir) ve rezervasyon ücretleri ile birlikte maksimum Almanya Vizesi için yapılacak masraf 200 Euro‘yu bulabilmektedir. Yaşlı bireyler için bu masraf artabilir.Durumunuza göre çok daha az olabilir. Net bilgi için iletişim kurun.

Almanya Ulusal Vizesi Harcı

D tipi olarak da bilinen ulusal vize işlemlerinde vize harcı 60 euro olarak belirlenmiştir. Almanya ulusal vizesi işlemlerinde 12 yaş altındaki çocuklar için harç muafiyeti yoktur. Ancak D tipi vize uygulamasında da 0-17 yaş aralığında bulunan yani reşit olmayanlar için vize harcında indirim uygulanmaktadır. Reşit olmayan kişilerin vize harcı olarak 30 Avro ödemesi yeterlidir. Ulusal vize başvurusunda bulunan Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Topluluğu üye ülkelerinin vatandaşlarının aile bireyleri vize harcından muaf tutulmaktadırlar.

Schengen Vizesi ile Ulusal Vize Arasındaki Fark

İki vize uygulaması arasındaki fark sadece vize harcı değildir. Schengen vizesi yani Almanya C tipi vizesi tüm Schengen bölgesinde 6 aylık sürede 90 güne kadar seyahat etme hakkı verir. Schengen bölgesine vizenin alındığı ülkeden giriş yapmak zorunludur. Ulusal vize yani Almanya D tipi vizesi 90 günü aşan ikametlerde alınmaktadır. Aile birleşimi, eğitim veya çalışma nedenleri ile bu vize alınmaktadır.

Her vize tipi için alınan harç ücreti başvuru kabul edildikten sonra temsilcilikler tarafından alınmaktadır. Alınan ücretin makbuzu da pasaport ile birlikte gönderilir. Bu ücretlendirmeler sadece harç ücretidir. Herhangi bir işlemin ya da posta hizmetinin ücreti harç ücretlerine dahil değildir. Almanya vizesi harç ödemeleri hakkında detaylı bilgi ve Almanya vizesi için zorunlu seyahat sağlık sigortası için en uygun çözümleri evize.com.tr aracılığı ile alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir