yetkili Yorum yapılmamış

Almanya vizesi başvurusu yapan T.C. vatandaşlarının hazırlamak zorunda olduğu evraklar vardır. Almanya vizesi için gerekli belgeler almak istediğiniz vize tipine göre farklılık gösterebilir. Almanya vizesi başvuru formları da ne tür bir ziyaret amacıyla gittiğinize göre farklılık gösterecektir. Vize işlemleriniz için bize yapmış olduğunuz başvurularda sizin hangi vize tipine ihtiyacınız olduğu ve hangi evrakları hazırlamanız gerektiği konusunda detaylı destek alabilirsiniz.

Almanya vizesi için gerekli evraklar;

Pasaport: Almanya vize başvurusu yaparken pasaportunuzun mutlaka başvuru evrakları arasında yer alması gerekmektedir. Bu pasaportun çıkış tarihi ve Almanya seyahati sonrasında hala 90 günlük geçerliliği olması şartı vardır. Bu kurallara uyan pasaportunuzda yan yana 2 adet boş sayfa varsa başvuru için mevcut pasaportunuzu kullanabilirsiniz. Aksi durumda yeni pasaport çıkarmanız başvuru esnasında da hem eski hem de yeni pasaportunuzu teslim etmeniz vize işlemleri için avantaj sağlar.

Nüfus cüzdanı fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Vize başvurusu yapacak kişinin kullandığı nüfus cüzdanının iki yüzünün fotokopisi ile birlikte yeni tarihli bir tam vukuatlı nüfus kayıt örneği başvuru evrakları arasında yer almalıdır.

Başvuru Formu: Ne tür bir vize için başvurulacaksa ona uygun formun ıslak imzalı olacak şekilde doldurulması gereklidir. Form bilgileri ile başvuru evraklarındaki bilgiler arasında tutarsızlık olması ya da formda eksik bir bilgi olması durumunda başvurular olumsuz sonuçlanır.

Biometrik Fotoğraf: Biometrik fotoğraf ölçüleri ülkelerin vize uygulamalarına göre farklılık göstermektedir. Almanya vizesi için gerekli evraklar hazırlanırken 3,5×4,5 cm ölçülerinden daha önce vize işlemlerinde kullanılmamış güncel bir fotoğraf kullanılmalıdır.

Dilekçe: Kişiler vize talebinde bulunurken varsa çalıştıkları kurumun ya da özel şirketin antetli kağıdına Almanya Konsolosluğu’na hitaben yazılmış bir vize talebi dilekçesini başvuru evraklarının arasında bulundurmalıdır. İş yeri tarafından yazılan bu dilekçede işverenin imzası ya da şirketin kaşesi olması gerekir. İş verenler bu dilekçeyi kendileri için imzalayabilir, emekliler ise emekli oldukları bilgisini dilekçeye ekleyerek kendiler için imza atabilir.

Sağlık sigortası: Vize başvurusunda bulunan kişinin Almanya seyahatini kapsayan süre içerisinde belirlenen limitlerle sağlık sigortası yaptırması ve bu sigortanın başvuru belgeleri arasında bulunması gerekir.

Pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, biometrik fotoğraf, ilgili vize için başvuru formu ve dilekçe Almanya vizesi için gerekli evraklar arasında bulunmak zorundadır. Bu evrakların dışında kişinin talep ettiği vizeye göre hazırlaması gereken evraklar ve içerikleri farklılık göstermektedir. Finansal durum belgesinde banka hesap özeti, 3 aylık maaş bordrosu varsa taşınır ve taşınmazların belgeleri, kredi kartı ekstreleri başvuru esnasında istenebilen belgeler arasındadır. Kişiler çalışıyorlarsa çalıştıkları kuruma ait şirket belgeleri, seyahat ile ilgili rezervasyon bilgileri, iş amacıyla gidiliyorsa şirket davetiyesi, fuar amacıyla gidiliyorsa fuar biletleri vize başvuru evrakları arasında istenebilen belgeler arasındadır. Almanya vizesi için her seyahat amacına yönelik farklı bir evrak ihtiyacı ortaya çıkar. En doğru ve hızlı şekilde evrak işlemlerini halletmek için her gün onlarca vize başvurusunu başarılı sonuçlandıran evize.com.tr’den yardım alabilirsiniz.

Detaylı evraklar listesine altta ki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Almanya vizesi için gerekli evraklar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir