Adres

Tunus Cd. 81/3 Kavaklıdere

Email

vize@outlook.com.tr

Telefon

0312 911 29 30
 • Vize Başvuru Merkezi
 • Müşteri Hizmetleri 0850 304 38 39
 • G.Antep 0342 606 06 39

Adres

Tunus Cd. 81/3 Kavaklıdere

Email

vize@outlook.com.tr

Telefon

0312 911 29 30

Randevu

İDATA Almanya Vize ve Konsolosluk Randevusu

Almanya vizesi için randevu almadan önce sizden istenen belgelerin randevu gününe kadar hazırlanması gerektiğini unutmayın. Son 2 yıl içerisinde Almanya vizesi için başvuru yapan ve parmak izleri alınan kişilerin Schengen vizesi başvurusu yaparken başvurusunu şahsen yapmasına gerek yoktur. Schengen başvurusu yapacak 12 yaşın altındaki kişilerin de biyometrik işlem yaptırmasına gerek olmadığından dolayı başvuruların şahsen yapılmasına gerek kalmaz. Ancak 90 günden fazla oturum talep eden Ulusal Vize taleplerinde, aile birleşimi, pasaport, kimlik, oturum yenileme süre uzatma ve çeşitli diğer konsolosluk işlemlerinde önceki başvurulara ya da yaşa bakılmaksızın başvurunun şahsen yapılması gerekmektedir.

Randevu gününden önce hazırlamanız gereken evraklar hakkında gerekli bilgilendirme tarafımızca yapılacaktır. Almanya vize taleplerinde yaşanan yoğunluktan ötürü başvurunuzun sonuçlanması biraz zaman alabilir, mağduriyet yaşamamanız adına başvurunuzu gidiş tarihinizden çok önce yapmanızda yarar vardır. Bunların dışında çeşitli konsolosluk işlemleri içinde randevu talep etmeniz gerekebilir.

İletişim numaralarımızı arayarak gerekli evrakların hazırlanması, randevunuzun alınması ve başvurunuzun sorunsuzca gerçekleşmesi için gerekli desteği alabilirsiniz.

[]
1 Step 1

Randevu Talep Formu

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranızyour full name
Yaşadığınız Şehiryour full name
Başvuru Yapacak Kişi Sayısıyour full name
Başvuru Amacınızyour full name
Previous
Next

Randevu talep edebileceğiniz durumlar;

 • Doksan günden az (schengen vizesi),
 • Doksan günden fazla (ulusal vize),
 • İDATA randevu (termin) talepleri,
 • Alman oturum kartı başvurusu veya yenileme,
 • Almanya ülkesine geri dönüş,
 • Almanya aile birleşimi talepleriniz,
 • Soyadı Beyanı ve Evlenme Ehliyet Belgesi
 • Belgeleme ve Tasdik İşlemleri,
 • Hukuki İşlemler
 • Alman pasaportu veya pasaport kaybı, çocuk pasaportu, geçici pasaport, kimlik, süresi dolan pasaport ve kimlik yenileme başvuruları için.

Aracılığımızla randevu talep edebilirsiniz. Telefonla randevu talepleri önceliklidir.

Randevu almak için başvuru yapıldığında birkaç gün sonrası için randevu tarihi almak mümkündür. Ayrıca aciliyeti belgelenebilir durumlarda (tedavi, ölüm vb.) randevusuz da vize başvurusunda bulunabilir. Randevusuz başvurularda aciliyet durumunu belirtmek gerekmektedir.

İDATA

Almanya seyahatiniz için vize başvurusunda bulunmak ve konsolosluk önünde beklemek bir çok vatandaşımız için yorucu bir durumdu. Ancak İDATA firması aracılığı ile konsolosluğa gitmeye gerek kalmaksızın başvurunuzu Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Trazbzon yetkili ofislerine yapabilirsniz. Bu durumda Almanya Konsolosluğuna gitmek ve mülakata girmek zorunda kalmazsınız, idata randevu sistemini kullanabilir ya da vize danışmanlık şirketinizin süreci sizin yerinize yönlendirmesini sağlayabilirsiniz. Almanya vize başvurusu kabul eden kurum Almanya elçilikleri tarafından resmi olarak görevlendirilmiştir

iData Üzerinden Başvuru Zorunlu mu?

Almanya vizesi almak isteyen kişiler başvurularını Almanya Konsolosluğuna yapmaktadır. Schengen vizesi başvurularını iData üzerinden kabul eden konsolosluk randevu işlemlerini de kurum üzerinden gerçekleştirmektedir. Ancak vize başvuru sürecinde iData ile çalışma zorunluluğu bulunmamaktadır. Kurumun farklı konsolosluk anlaşmalarından dolayı vize başvuru sürecinde aksama yaşanmaması için farklı bürolardan destek almak mümkündür. Almanya vizesi konsolosluk tarafından verildiğinden dolayı başvuru sürecinde istediğiniz kurum ile çalışabilirsiniz.

İDATA’da uygulunan ücretler

Vize Harcı 60 Euro, Koordinasyon Ücreti: 26.3 Euro. Vip Hizmet Bedeli 75 Euro’dur. Ek işlemler ek ücrete tabi olacaktır. Örn. Sigorta, Form dolumu, Fotoğraf vs.

Vize Başvurusunda İşlemlerinizi Hızlandırın

Vize başvurularından hızlı sonuç almanın etkili yolu deneyimli bir firmadan danışmanlık hizmeti almaktır. Alacağınız danışmanlık hizmetleri vize başvurusu için hazırlamanız gereken evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanmasını ve başvuru sürecinin firma tarafından takip edilmesini sağlar. Bu durum detaylı hazırlık süreci gerektiren başvurularda oldukça işe yaramaktadır. Vize başvurularında süreye ve niyete bağlı evrakların değişiklik göstermesi, konsolosluğun bazı durumlarda evrakların Almanca tercümesini talep etmesi gibi durumlar ortaya çıktığında hızlı davranmak ve çözüme ulaşmak başvuru sürecinde önemlidir. Özellikle seyahate 30 günden az zaman kalan durumlarda işlemler için destek almak neredeyse zorunluluktur. Deneyimli ekibi ve her gün onay olan yüzlerce vize başvurususu ile deneyimli ekibimizden destek alabilirsiniz.

Uyarı: Kurumlarca alınan ücretler hizmet bedeli karşılığındadır. Almanya Konsolosluğu dahil olmak üzere yetkili İDATA ve işlemleri sizin adınıza yürüten diğer özel acentalar alınan ücretleri hizmet sunulmuş olduğu taktirde iade etmezler. Hizmetin iadesi yoktur. Ancak kusurlu bulunduğu taktirde düzeltilmesi talep olunabilir.

Top