Hızlı ve sonuç odaklı Almanya Vizesi

Almanya Vize Randevu

Almanya Vizesi Randevu

Almanya vize başvurusu yapacak bireyler doksan gün ve daha kısa süreli vize taleplerini randevu almak koşulu ile İDATA’nın Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Trazbzon ofislerine yapabilirler. Bu durumda Almanya Konsolosluğuna gitmek ve mülakata girmek zorunda kalmazsınız.

Eğer vize talebiniz doksan günden uzun süreli ve oturum amaçlı ise başvurunuzu doğrudan bölgenize bakmakla yükümlü olan Alman Konsolosluğuna randevu alarak yapabilirsiniz. Her iki durumda da randevunuzun alınması için bizimle iletişim kurunuz. Randevu gününden önce hazırlamanız gereken evraklar hakkında gerekli bilgilendirme tarafımızca yapılacaktır. Almanya vze taleplerinde yaşanan yoğunluktan ötürü başvurunuzun sonuçlanması biraz zaman alabilir, mağduriyet yaşamamanız adına başvurunuzu gidiş tarihinizden çok önce yapmanızda yarar vardır.

Bunların dışında çeşitli konsolosluk işlemleri içinde randevu talep etmeniz gerekebilir. Detaylı bilgi için iletişim kurun.

Randevu talep edebilirsiniz. Telefonla randevu talepleri önceliklidir.

Schengen vize başvurularında yapılan düzenlemeler sonucunda vize başvurusunda bulunan ve 12 yaşını dolduran herkesin parmak izinin alınması gerekmektedir. Parmak izi zorunluluğundan dolayı vize başvurularının randevu ile yapılması zorunludur.

Randevu talep edebileceğiniz durumlar;

  • Doksan günden az (schengen vizesi),
  • Doksan günden fazla (ulusal vize),
  • İDATA randevu (termin) talepleri,
  • Alman oturum kartı başvurusu veya yenileme,
  • Almanya ülkesine geri dönüş,
  • Almanya aile birleşimi talepleriniz,
  • Soyadı Beyanı ve Evlenme Ehliyet Belgesi
  • Belgeleme ve Tasdik İşlemleri,
  • Hukuki İşlemler
  • Alman pasaportu veya pasaport kaybı, çocuk pasaportu, geçici pasaport, kimlik, süresi dolan pasaport ve kimlik yenileme başvuruları için.

Almanya Konsolosluk İşlemleri

Randevu Talep Formu

[]
1 Step 1

Ankara

TEL: 0312 911 29 30

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranızyour full name
Yaşadığınız Şehiryour full name
Başvuru Yapacak Kişi Sayısıyour full name
Başvuru Amacınızyour full name
Previous
Next

İDATA

İDATA, Almanya vize başvurusu kabul eden ve Alman konsoloslukları tarafından bu iş için yetkilendirilmiş olan aracı kurumdur, idata randevu sistemini kullanarak Almanya vize başvurunuz için öncelikle randevu alınması gerekmektedir. Randevu almak için başvuru yapıldığında idata birkaç gün sonrası için randevu tarihi vermektedir. Ayrıca aciliyeti belgelenebilir durumlarda (tedavi, ölüm vb.) randevusuz da vize başvurusunda bulunabilir. Randevusuz başvurularda aciliyet durumunu belirtmek gerekmektedir

Buradan bırakılan randevu taleplerinin amacı size daha iyi hizmet sunabilmek adına başvuru amacınızı anlamak ve size en doğru şekilde gerekli hizmeti sunabilmektir. Randevu talebinizin ardından sizinle iletişim kurulacaktır. Gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra randevunuz başvuru amacınıza göre İDATA vize ofislerinden veya Almanya Konsolosluklarından herhangi biri için oluşturabilir.

Önemli Uyarı: Randevu alımları ücretsizdir alınan ücretler hizmet bedeli karşılığındadır. Başvurunuz için gerekli bütün hizmetler sunulacaktır.